Merdiven Korkuluk, Merdiven Küpeşte, Paslanmaz Merdiven Korkuluk, Camlı Merdiven Korkuluk, Alüminyum Merdiven Korkuluk, Paslanmaz Merdiven Korkuluk

Merdiven küpeşte, merdiven tırabzan, merdiven korkuluk, camlı merdiven korkuluk diye farklı adlar ile adlandırılır. Merdiven küpeşte; merdivenlerde koruma ve estetik yapı için kullanılan malzemesi küpeşte olan ve bağlantı aparatlarından oluşan bir malzemedir. Şık bir yapı oluşturmak için genellikle camlı merdiven küpeşte kullanılır. Merdiven küpeşte iç ve dış mekanlarda kullanıldığı için malzemesini paslanmaz olması gereklidir.

Merdiven küpeşte fiyatları konusunda kesin net bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Piyasada kullanılan paslanmaz küpeşte ürünlerinden çok değişik kalitede küpeşteler mevcuttur. Bu nedenden dolayı kullanılacak küpeştenin kalitesi fiyatı etkileyen birinci unsurdur. İşçilik de (uygulamanın kalitesi) küpeşte fiyatlarını etkileyen bir diğer unsurdur. Küpeşte montajının yapılacağı konumda fiyat belirlemede etkendir.

Merdiven küpeşte fiyatları için bizimle iletişim kurmanız yerlidir. (ücretsiz keşif ve plan proje)

Merdiven küpeşte modelleri:

  1. Merdiven korkuluk
  2. Camlı merdiven küpeşte
  3. Pleksi merdiven küpeşte
  4. Ahşap merdiven korkuluk

  Merdiven korkuluk: merdiven kenarlarında tutamaç şeklinde cam aparatı olmadan emniyet için kullanılan küpeşte tarzıdır. Malzemesi paslanmaz küpeştedir. Bağlantı aparatları sayesinde merdiven zeminine veya duvara montajı yapılır.

  Camlı merdiven küpeşte: merdiven küpeşte ile aynı amaç için kullanılan fakat estetik bakımdan merdiven küpeşteden daha şık bir görünüm sağlayan iç ve dış >mekanlarda rahtlıkla kullanılabilen merdiven küpeşte modelidir.

  Pleksi merdiven küpeşte: daha çok iç mekanlarda tercih edilen çok şık yapısı bulunan merdiven küpeşte modelidir. Hammaddesi polimetlakrilat olan pleksi küpeşte renkli veya şeffaf olarak üretilebilinmektedir.

  Ahşap merdiven küpeşte: merdiven küpeşteler genellikle metal görünümlü ürünlerdir. Ahşap merdiven küpeşte ise ahşaptan yapılan çok şık bir görüntü sağlayan iç mekanlarda tercih edilen bir küpeşte modelidir. Ahşap merdivenlerin uçlarına, ahşap torna ve ahşap babaların üzerine, ahşap merdivenin eğrisine uygun 90 cm yüksekliğinde merdiveni çıkan insanın güvenlik amaçlı tutunması için yapılan yapı elemanları ahşap küpeşteler, ahşap tırabzanlardır.

  Merdiven Korkuluk Modelleri


  Truks Yapı Alüminyum Küpeşte Sistemleri
  Truks Yapı Alüminyum Küpeşte Sistemleri
  Truks Yapı Alüminyum Küpeşte Sistemleri